Franczyza w biurach rachunkowychFranczyza jest coraz bardziej popularna także w branży finansowej. Otworzyły się zatem wielkie możliwości dla osób pragnących otworzyć biura rachunkowe, ale nie mogących do tej pory z tego skorzystać, głównie ze względu na aspekt finansowy. W Polsce jest już parę dobrych firm, które działają we franczyzie o tym charakterze branżowym. Można tutaj wymienić specjalistów, takich jak:

Na mapie naszego kraju pojawia się coraz więcej punktów franczyzodawców, do których to można przyjść i dowiedzieć się czegoś więcej. Ciekawe czy to się przyjmie i czy będziemy mieć w naszym kraju franczyzobiorców w większej ilości.

Do kogo skierowana jest franczyza? Przede wszystkim do absolwentów szkół bądź kursów w temacie księgowym. To jednak niejedyna grupa docelowa, która może z tego skorzystać. Innym przykładem są pracownicy biur rachunkowych na etacie, którzy marzą o tym by otworzyć swój własny biznes, ale np. mają jeszcze wątpliwości do tego czy będą w stanie sobie samodzielnie poradzić. Czasem bowiem nie starcza sił i czasu na to, by nie pominąć wszelkich przepisów, które są tak ważne a przecież na bieżąco się wciąż i wciąż zmieniają. Boją się też kwestii związanej z odpowiedzialnością przed Urzędem Skarbowym. Jeśli nie korzysta się z franczyzy jest się skazanym na wykupienie wartej kilka tysięcy polisy ubezpieczeniowej. Co gorsza, to nie koniec wydatków… Bo przecież serwery na których przechowuje się pliki sporo kosztują. Jeszcze programy – koniecznie legalne i z licencjami też niosą ze sobą spora koszty. To nie wszystko a już można łatwo zsumować, że pojawia się niemały, a wręcz naprawdę duży koszt otwarcia takiego biura. Jeśli ktoś decyduje się na franczyzę… koszt się rozkłada, a więc już od początku jest o wiele łatwiej.

 

Jak działają franczyzobiorcy?

Obsługa klienta będzie się już zaczynać od momentu założenia działalności gospodarczej bądź nawet rejestracji spółki. Tworzy się swoistego rodzaju wirtualne biuro, w którym to właśnie w ramach biura i franczyzy będą realizowane usługi księgowe. Obsługują różnych klientów – i wbrew pozorom wcale nie są to jedynie klienci indywidualni czy też malutkie firmy. Nierzadko można mieć szansę obsługiwania średnich przedsiębiorstw.

Częstą praktyką jest także korzystanie z aplikacji internetowej, która niesie ze sobą liczne korzyści np. możliwość obsługiwania przez biuro rachunkowe klientów zza granicy – dzięki tłumaczeniom np. w języku angielskim czy też niemieckim.

To wielka pomoc dla przedsiębiorców, którzy chcą działać, chcą współpracować. Mają teraz jeszcze większą możliwość, bo w ten sposób mogą pozyskać dofinansowanie dochodzące nawet do 40 tys. zł – a taka kwota jest już całkiem, całkiem porządna jeśli chodzi o otwarcie takiego biznesu. Co więcej, jeszcze wystarczy z niej na zabezpieczenie finansowe – by nie bać się działać po otwarciu biznesu. Warto zagłębić się w ten temat jeszcze mocniej korzystając z rzetelnych zasobów z sieci internetowej.

Zapisz