Rozpoczynając swoją pierwszą działalność gospodarczą często, zastanawiamy się, czy samodzielnie zająć się obsługą księgową firmy, czy zlecić to zadanie profesjonalnemu biuru rachunkowemu.

Płacisz VAT? Nie rezygnuj z usług księgowej.

Zatrudnienie profesjonalnej księgowej będzie strzałem w dziesiątkę, jeśli Twoja firma będzie płatnikiem VAT-u, a już na jej starcie lub w przyszłości planujesz zatrudnienie pracowników. Spore znaczenie ma również ilość faktur, które wystawiasz swoim klientom. Profesjonalne biuro rachunkowe zajmie się nie tylko prowadzeniem ksiąg rachunkowych, zatroszczy się również o niezbędne sporządzanie rozliczeń z ZUS oraz listy płac.

Jesteś niezorganizowany? Nie ryzykuj.

Jeśli świat cyfr jest Ci kompletnie obcy, nie masz głowy do tabel i rozliczeń, warto powierzyć finanse swojej firmy profesjonalistom. Podobnie w przypadku wszystkich osób, które miewają kłopoty z regularnością i systematycznością. Nieterminowe złożenie deklaracji podatkowych lub błędnie wypełnione dokumenty mogą nieść za sobą długofalowe, bardzo nieprzyjemne w skutkach konsekwencje.

Zwłaszcza dla osób, które nie mają doświadczenia w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, są właścicielami dużych firm lub potrzebują fachowego doradztwa i poradnictwa, inwestycja w profesjonalne biuro rachunkowe będzie strzałem w dziesiątkę. Warto wiedzieć bowiem, że kompetentny księgowy jest w stanie zapewnić naszej firmie znaczne oszczędności i wzrost zysków.